SYMBOLY pro textil a obuv a ošetření

OBUV: 

 

 

 

 

ÚDRŽBA OBUVI Zde najdete několik rad a doporučení jako návod k užívání a ošetření obuvi. Dodržování níže uvedených zásad zajistí Vaší spokojenost se zakoupenou obuví.

 

/v případě potřeby či rady jsme vám k dispozici na tel.604921321/

 

faktura která je přiložena ke zboží slouží zároveň i jako záruční-reklamační list, v případě ztráty faktury neni problém dohledání v našem systému dle objednávajícího.

 

Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv převážně používána. Pro pohodlí chůze vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení.

 

Obuv správně nazouvejte, často střídejte, používejte způsobem a v prostředí odpovídajícím její účelovosti. Vyvarujte se rozmáčení usňové obuvi poškozující vzhled povrchové úpravy a deformující tvar obuvi. Správné ošetřování a pečlivá údržba prodlužují životnost obuvi.

 

Téměř každá useň je dobarvována do požadovaného barevného odstínu. Při nadměrném pocení nohou nebo při provlhnutí může dojít k zbarvení ponožek. Nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň. Záruka výrobku se vztahuje pouze na jakost, výrobní vadu nebo nekompletnost, ale ne na běžné opotřebení. Nelze zaměňovat záruční dobu se životností výrobku.

 

Při zjištění závady, při nákupu přes eshop, uplatněte reklamaci odesláním na naši adresu Ant.Pacovského 182 , žebrák, bez zbytečného odkladu.

 

Návod na ošetření a udržování jednotlivých druhů obuvi:

 

Povrch obuvi z hladkých usní zbavte nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň lehce nakrémujte a vyleštěte textilem. Používejte zásadně krémy určené na usňovou obuv, téměř univerzální použití mají směsné krémy. Oživení vzhledu usně bez leštění lze docílit samolešťícími emulzemi. Hladké i vlasové usně doporučujeme již před prvním použitím impregnovat k docílení vyšší vodoodpudivosti svrchního materiálu.

 

Povrch vlasových usní - velurů a nubuků - jemně kartáčujte bez vydírání vlasu. Znečištění lze rovněž odstranit ošetřením měkkou bílou mazací pryží nebo krepou. K vyčištění obuvi z vlasových usní lze použít také k tomu určených čistících prostředků. K barevnému oživení povrchu slouží speciální barvy na tyto materiály. Vlasová useň se nikdy nekrémuje. Povrch lakových usní je choulostivý na mechanické poškození (odření), chemické vlivy, rozmáčení a teploty pod bodem mrazu. Běžné nečistoty a prach odstraňte měkkým hadříkem za sucha nebo mokra. K ošetřování lakové obuvi slouží krémy a čistící prostředky na lakové usně.

 

Obuv zhotovenou z mazaných usní je vhodné ošetřit k tomu určenými mazadly a oleji. Těmi se zahladí úbytek tuků z usně, useň se změkčí, zvláční a naimpregnuje. Ošetření se provádí vždy jen u suché obuvi. Velmi světlé usně obvykle po aplikaci mazadel mírně ztmavnou.

 

Povrch obuvi z plastů, koženek a poromerů se snadno čistí vodou a po opláchnutí se vytře měkkým, suchým a čistým hadříkem. Na obuv z těchto materiálů se nesmějí používat běžné krémy ani leštidla! Pryžová obuv - gumáky, galoše, přezůvky se rovněž umývá vlažnou vodou a následně se nechá volně oschnout. Vnitřní část se udržuje v dobrém stavu pravidelným volným vysoušením potu a střídání vložek.

 

Textilní obuv se čistí jemným kartáčováním a podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka. Textilní obuv doporučujeme impregnovat a čisti k tomu určenými prostředky. Textilní obuv se nepere.

 

Do uzavřené - nejlépe usňové obuvi po vyzutí patří napínáky, které udržují tvar a brání deformaci obuvi. Usňová, textilní ani obuv ze syntetických materiálů s konfekčním šitím není vodotěsná! Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů! Nejvhodnější je vysoušení vlhké obuvi vyložené papírem při teplotách 30°C.

 

Před každým použitím krémů, čistících a impregnačních prostředků na obuv ověřte, zda je výrobek vhodný na daný druh obuvi. Dodržujte pokyny výrobců těchto prostředků.

 

obuv zn. Playshoes a zn. Evercreatures  pro vás nakupujeme přímo u výrobce

 

Michal Velich, ant.pacovského 182, 26753 Žebrák, ič74856501,dičCz7409290614

 

tel.604921321